DZIEŃ ZE ZDROWYM ŚNIADANIEM
Przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania jest ważne w każdym okresie życia człowieka.
Szczególnie powinny zwracać na to uwagę osoby, których organizm rośnie i rozwija się oraz intensywnie pracuje. Młodzież naszej szkoły zna te zasady.
Wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Brak śniadania może być powodem bólu głowy, złego samopoczucia, rozdrażnienia, gorszych wyników w nauce.
Niezmiernie ważne jest zapewnienie młodemu organizmowi po nocy odpowiedniej porcji witamin, składników mineralnych i błonnika ma wpływ zarówno na kondycję fizyczna jak i psychiczną. Po przespanej nocy poziom glukozy we krwi jest niski, a pominięcie porannego posiłku może dodatkowo go obniżyć. Skutkiem tego, jest upośledzenie funkcji komórek całego organizmu, zwłaszcza mózgu – w ten sposób trudniej przypomnieć sobie zdobyte wiadomości i zapamiętać nowe.
Uczniowie, którzy jedzą regularnie zdrowe śniadanie, efektywniej pracują na lekcjach czy treningach – mają więcej energii, pomysłów, lepszy refleks. Zazwyczaj są też radośniejsi, bowiem pierwszy posiłek stopuje kortyzol, znany jako hormon stresu – wydziela się on w organizmie właśnie po przebudzeniu.
Uczniowie klas 7 i 8 wraz z nauczycielami wspólnie przygotowywali i spożywali śniadanie. Były to kolorowe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, warzywa, owoce, sałatki, owsianki, soki ze świeżych owoców i warzyw.
Wszyscy przypomnieli sobie o zasadach odżywiania oraz uświadomić sobie jak właściwa dieta ma wpływ na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie. Nauczyliśmy się analizować skład przyniesionych pokarmów oraz ich wartość dla organizmu.
Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli uczniom w przygotowaniu zdrowego śniadania.
Zachęcamy wszystkich, aby zwracali uwagę na to, co jedzą.
Zobacz FOTOGALERIĘ


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!