Logo Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Zgierzu.

Tydzień o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej i budowaniu relacji

Ocena 0/5

W dniach 29 września – 3 października 2025 r. odbędzie się ogólnopolska inicjatywa „Tydzień Budowania Relacji”, organizowana w ramach programu Ministerstwa Edukacji.

To wyjątkowe wydarzenie ma na celu wzmocnienie relacji w społecznościach szkolnych, promowanie empatii, dialogu i wzajemnego szacunku między uczniami, nauczycielami oraz rodzicami.

W trakcie tygodnia, szkoły w całej Polsce będą realizować różnorodne działania integracyjne, warsztaty, rozmowy i projekty wspierające bezpieczną i przyjazną atmosferę w edukacji.

Inicjatywa zachęca do wspólnego spędzania czasu, otwartości na drugiego człowieka oraz budowania trwałych więzi, które są fundamentem dobrego samopoczucia i efektywnej nauki.

„Tydzień Budowania Relacji” to krok w stronę bardziej wspierającej i zintegrowanej szkoły, w której każdy czuje się ważny i zauważony.

Ministerstwo Edukacji wraz z IBE, ORE, NASK i organizacjami pozarządowymi przygotowało pakiet materiałów edukacyjnych (scenariusze zajęć, pomoce dydaktyczne, plakaty, propozycje działań profilaktycznych) dotyczących przeciwdziałania przemocy dla uczniów, rodziców i nauczycieli. 

Powyższe materiały wraz z ww. listem Minister Edukacji Barbary Nowackiej znajdują się pod linkiem:

Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej – materiały do wykorzystania

 

Materiały pomocnicze dla nauczycieli i wychowawców klas 1-3:

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności