Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się w działania charytatywne

Szkolne koło Wolontariatu serdecznie zaprasza drogich rodziców i uczniów do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  „Razem na Święta”.

Z uwagi na wyjątkową sytuację w tym roku, akcja powinna być realizowana w sposób bezpieczny, czyli zachowując dystans społeczny, ale jednocześnie, tak aby móc nieść pomoc i radość innym.

Chętne osoby mogą włączyć się w akcję poprzez:
•    wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
•    samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
•    przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, przyjaciół,
•   starsi uczniowie mogą zrobić  przedświąteczne zakupy dla starszych osób,
•    przekazanie darów dla schroniska dla zwierząt.

Wyżej wymienione inicjatywy mają na celu uczenia dzieci i młodzieży wrażliwości na drugiego człowieka, udzielania wsparcia i niesienia pomocy innym potrzebującym osobom. Dzięki temu świat staje się piękniejszy.

Szkolne koło wolontariatu SP1 zwraca się z prośbą, aby każdą podjętą działalność zgłosić do szkoły na adres mailowy:  joannakirsz@wp.pl

Zgłoszone inicjatywy i ewentualnie również fotografie zostaną zamieszczone (za Państwa zgodą) na stronie internetowej szkoły i FB.