„Szkoła do hymnu” 2023

Jak podaje Ministerstwo Oświaty w prawie 20 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych o symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał hymn narodowy. Do tegorocznej akcji „Szkoła do hymnu” przystąpiło blisko 4 mln uczniów i prawie 600 tysięcy nauczycieli. Uczniowie naszej szkoły rownież stanęli na wysokości zadania.
Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał zarówno w budynku przy ul. Piłsudskiego jak i Musierowicza.
Uroczystość uświetnił wystep uczniow klas: 6b, 5c, 5a i uczennicy kl 3c, którzy dzień wczesniej otrzymali nagrodę za zajecie trzeciego miejsca w Festiwalu Pieśni Patriotycznej zorganizowanym przez LO im. S. Staszica w Zgierzu.
Rozstrzygnięto rownież konkurs plastyczny, którego tematem była flaga naszego kraju. Zwycięzcą został Kuba Kubiak z klasy 4c. Nagrodę uczniowi wręczyła Pani Elżbieta Szpruch.

 

Skip to content