Sympozjum naukowe „Bałtyk bez barier – zwiększenie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod aktywizujących”

W dniach 30.03-01.04.2023 około 100 uczniów z całej Polski, w tym sześcioro z naszej szkoły – Estera (Va), Maja (IVa), Veronika i Zuzanna (IVc) oraz Piotr (Va) i Filip (IVa) – wzięło udział w sympozjum naukowym odbywającym się pod hasłem „Bałtyk bez barier – zwiększenie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod aktywizujących”. Organizator wydarzenia – Uniwersytet Gdański – zaprosił uczniów, którzy wyróżniają się pod kątem zainteresowań matematyczno-przyrodniczych i którzy wiążą swoją przyszłość z tymi naukami. Młodzi pasjonaci wzięli udział w interesujących wykładach i warsztatach z zakresu biologii, ekologii i ochrony Morza Bałtyckiego, a także sprawdzili swoją wiedzę w zespołowych grach i testach. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyło się stanowisko z mikroskopem i preparatami biologicznymi w formalinie, gdzie była możliwość obejrzenia budowy organizmów żyjących w Bałtyku. Po sporej dawce wiedzy teoretycznej w murach Uniwersytetu Gdańskiego mieliśmy też czas na zajęcia praktyczne na plaży w pobliskim Sopocie. Udział w Sympozjum był dla nas niezwykłą okazją do nawiązania kontaktów i współpracy z rówieśnikami z innych szkół podstawowych z Polski. Do Zgierza wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i zainspirowani do dalszej nauki.

 

Skip to content