Punkty informacyjno-doradcze dla Cudzoziemców spoza UE

Punkty informacyjno-doradcze dla Cudzoziemców spoza UE

Na zlecenie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji – Projekt nr 5/8-2017/OG-FAMI pn. „Łódzkie wspiera integrację cudzoziemców”, działają punkty informacyjno-doradcze dla Cudzoziemców spoza UE.
Wsparcie w ramach projektu jest nieodpłatne, świadczone Cudzoziemcom mieszkającym w województwie łódzkim. W załączniku zamieszczone są materiały, które przybliżają charakter działania punktów i zakres wsparcia jaki można w nich uzyskać (są one w 3 wersjach językowych).
Sam projekt jest realizowany w latach 2020-2022. Na terenie województwa działają punkty w Łodzi oraz w Skierniewicach, gdzie migranci spoza UE mogą uzyskać wsparcie z zakresu doradztwa integracyjnego (legalizacja pobytu, zatrudnienia etc.), zawodowego, prawnego, psychologicznego oraz kulturowego.
Skip to content