22 kwietnia 2020

ZWIEDZAMY on-line

Zagraniczne kolekcje dzieł sztuki, które można zwiedzać wirtualnie,
bez wychodzenia z domu

Luwr (Le Musée du Louvre) w Paryżu
Absolutny top wśród muzeów klasy światowej. Odwiedzany przez miliony turystów. Przeogromne zbiory Luwru zawierają setki tysięcy dzieł sztuki, a wśród nich są m.in. kodeks Hammurabiego, Nike z Samotraki, Wenus z Milo oraz Mona Lisa Leonarda da Vinci. Zbiory Luwru podzielono na osiem działów: starożytnego Egiptu, starożytnego Bliskiego Wschodu, starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu, sztuki islamu, rzeźby, malarstwa, rzemiosła artystycznego, rysunku i grafiki.

Link do wirtualnego zwiedzania Luwru:>>>

Musée d’Orsay w Paryżu
Muzeum mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego. Obok malarstwa i rzeźby prezentowane są tutaj także dzieła sztuki użytkowej, fotografii i grafiki, a także rysunki, projekty i modele budynków. Odwiedzający mogą tu podziwiać przede wszystkim dzieła malarzy impresjonistów i postimpresjonistów, takich jak: Paul Cézanne, Edgar Degas, Paul Gauguin, Édouard Manet, Claude Monet, Camille Pissarro, Auguste Renoir, Georges Seurat, Henri de Toulouse-Lautrec czy wreszcie słynnego Vincenta van Gogha.
Zbiory zawierają głównie sztukę francuską z lat 1848-1918: malarstwo, rzeźbę, fotografię oraz meble. Dzieła te są młodsze od tych, które prezentowane są w Luwrze, a starsze od zbiorów Centre Georges Pompidou.

Link do wirtualnego zwiedzania Musée d’Orsay >>>

Rijksmuseum w Amsterdamie
Rijksmuseum jest jedną z głównych atrakcji Amsterdamu. Zgromadzone tu kolekcje zawierają dzieła malarskie, grafiki, rzeźby, sztukę użytkową oraz rękodzieło. W kolekcji malarstwa podziwiać można obrazy takich artystów jak: Jacob van Ruisdael, Frans Hals, Johannes Vermeer czy wreszcie Rembrandt.

Link do wirtualnego zwiedzania Rijksmuseum >>>

Muzeum Brytyjskie (British Museum)
Londyńskie Muzeum Brytyjskie posiada ponad 7 milionów eksponatów z zakresu historii i archeologii starożytności. Podziwiać można tu m.in. marmury elgińskie, rzeźby z ateńskiego Partenonu, Kamień z Rosetty oraz mumie egipskie.

Link do wirtualnego zwiedzania Muzeum Brytyjskiego >>>

Muzea Watykańskie (Musei Vaticani)
Kolekcje w muzeach Watykanu zawierają dzieła sztuki, które gromadzili przez stulecia kolejni papieże. Rzeźby antyczne zobaczyć można w zbiorach Muzeum Pio-Clementino oraz Muzeum Chiaramonti. Na szczególną uwagę zasługują zbiory udostępnione w Pinakotece. Znajdziemy tu arcydzieła takich mistrzów jak: Giotto, Bellini, Caravaggio oraz Leonardo da Vinci.

Link do wirtualnego zwiedzania Muzeów Watykańskich >>>


Wirtualne spacery po polskich miastach
KRAKÓW
Każdy może odkrywać i zwiedzać Kraków, zobaczyć najpiękniejsze miejsca, zabytki i atrakcje.


WARSZAWA


ZAMOŚĆ


Wirtualne spacery po polskich muzeach

Zamek Królewski w Warszawie

Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich,a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej.
W 1980 Zamek Królewski wraz ze Starym Miastem został wpisany na listę św
iatowego dziedzictwa UNESCO, w 1994 wraz z historycznym zespołem miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem Królewskim został uznany za pomnik historii.
> WIRTUALNY SPACER <
>
Wirtualne zwiedzanie pałacu Pod Blachą <
> Wirtualne koncerty <

Kopalnia Soli w Wieliczce

To bezcenny zabytek kultury materialnej świata, wpisany w 1978 roku na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO. Chcesz poznać olśniewające oblicze kopalni? Trasa turystyczna liczy ok. 3 km i składa się z 20 komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów.
> WIRTUALNY SPACER <

Zamek w Malborku

Wzniesiony w kilku etapach od 1280 do poł. XV w. przez zakon krzyżacki, w 1997 wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jeden z najwspanialszych przykładów architektury gotyckiej.
> WIRTUALNY SPACER <

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.
> WIRTUALNY SPACER <

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery.
> WIRTUALNY SPACER <

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Późnobarokowa rezydencja magnacka, dawna siedziba arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich. W 2007 roku zespół pałacowo-parkowy został wpisany na listę Pomników Historii.
> WIRTUALNY SPACER <

Westerplatte

Wirtualny Spacer po terenie historycznej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte poświęcony jest historii bohaterskiej obrony półwyspu. Został on wzbogacony o mapy, archiwalne filmy, relacje obrońców Westerplatte z Archiwum Polskiego Radia oraz nagrania ich wcześniej niepublikowanych wspomnień. Przy realizacji nowatorskiego projektu powstało ok. 100 oryginalnych panoram Westerplatte, w które wkomponowano czterdzieści archiwalnych fotografii i ponad 30 nagrań historycznych relacji obrońców. Ciekawą opcją możliwość wykonania pamiątkowej pocztówki i jej dalszego przesłania lub udostępnienia. W historycznej prezentacji wykorzystano m.in. zasoby Muzeum II Wojny Światowej, Archiwum Państwowego w Gdańsku czy też Muzeum Stutthof w Sztutowie. Zachęcamy do przejścia wszystkich możliwych ścieżek zwiedzania.
> WIRTUALNY SPACER <

Skip to content