Ogólnopolski Test Dysleksji

Szanowni Państwo ,

niniejszym przekazujemy informację dotycząca Ogólnopolskiego Testu Dysleksji.

Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo nauka reguł pisowni sprawia Ci duży kłopot?  A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze symptomy dysleksji.

Jak się o tym przekonać? Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksjiorganizowany w dniach 5-10 października 2023r. Udział jest bezpłatny, wystarczy zainstalować aplikację lub zarejestrować się przez przeglądarkę.

Wypełnienie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczeń od razu zobaczy swój rezultat. Będzie to przedstawione w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję opatrzone komentarzem wskazującym na Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się bać ani wstydzić. U wielu sławnych osób zdiagnozowano to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

– Wielu uczniów dowiaduje się zbyt późno, że mogą mieć dysleksję. Z tego powodu osiągają na przykład gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów – mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. – U podstaw Ogólnopolskiego Testu Dysleksji leży zapobieganie takim sytuacjom.

Już teraz wejdź na stronę: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ aby poznać szczegóły wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był wypełniany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiegofundacji Kopalnia Pomysłów oraz fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/


Z poważaniem,
Zespół Zday.pl

Skip to content