25 marca, 2020

Klasa 6c

Informatyka – rok szkolny 2020/2021

Przed rozpoczęciem pracy proponuję na Pulpicie utworzyć nowy Folder, gdzie będziesz zapisywał swoje prace, czyli pliki. Folder możesz nazwać Informatyka.

4.12.2020

Kartka świąteczna w programie Paint

1. Kartka świąteczna powinna być w całości wykonana w edytorze grafiki Paint i powinna nawiązywać tematycznie do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem.
  2. Kartka może zawierać 1 gotowy element cudzego autorstwa, taki jak np. kliparty lub skopiowane/ zeskanowane ilustracje.
  3. Na kartce zamieść życzenia bożonarodzeniowe (sformatuj tekst).
  4. Rozmiar kartki – w poziomie 1500  × w pionie 950 pikseli.
  5. Zastosuj znane Ci narzędzia, kolory niestandardowe, kopiowanie i wklejanie elementów, obracanie.
  6. Niezbędne elementy kartki: ramka, wypełnione tło.
  7. Pracę zapisz pod nazwą kartka_swiateczna.
  8. Na kartce NIE UMIESZCZAJ SWOJEGO IMIENIA, NAZWISKA I KLASY, swoje dane podaj w e-mailu.

Oceniając pracę będę brała pod uwagę:

• wykorzystanie jak największej liczby narzędzi programu Paint,
  • samodzielność wykonania kartki,
  • estetykę wykonania – odpowiedni dobór kolorów i ozdobników,
  • pomysłowość wykonania,
  • stopień trudności wykonania.

Termin wykonania I przesłania kartki – tydzień.

Kartkę należy przesłać na adres: sp1.www@onet.pl

Najładniejsze kartki zostaną zamieszczone na Facebooku oraz stronie internetowej szkoły.

27.11.2020